30 сентября 2013, понедельник 03:31
RSS Facebook Twitter LiveJournal ВКонтакте
Проекты
Партнеры


Loading...


Збережи старий КиївНовости дня

"Капітан Джон Сміт" їде до Львова

12 августа 2013, 14:48
Поделиться →
распечататьраспечатать
Одна з найяскравіших подій на ХХ Форумі видавців у Львові – вистава «Капітан Джон Сміт», яку привезуть Вірляна Ткач і учасники її театрального проекту «Yara Arts Group».
 
Сюжет вистави побудований за мотивами книжки капітана Джона Сміта, відомого мандрівника і авантюриста з Англії XVI ст. Широкій публіці він відомий своїми пригодами в Америці та тісним знайомством з індіанською принцесою Покахонтас. Свого часу капітан обкатав весь світ, побував у різних куточках Європи, Азії, Африки. Доля закинула його і до України: капітанові довелося тікати з полону в Османській імперії через Чорне море, після чого він деякий час перебував в Україні. Власне, цей уривочок життя Джона Сміта, описаний у його книзі «Правдиві подорожі, пригоди та спостереження Капітана Джона Сміта в Європі, Азії, Африці та Америці (з 1593 до 1629 р.)», і зацікавив «Yara Arts Group». Джона Сміта зіграє американський актор українського походження Юліан Китастий.
 
Мистецька група «Yara Arts Group» заснована у 1990 р. при експериментальному театрові Ля МаМа, Нью-Йорк. Обираючи назву для проекту, Вірляна хотіла, щоб вона асоціювалася з весною і молодістю. Група працює над створенням оригінальних перформансів, найвідоміші з яких – «Світло зі Сходу», «Сліпий Зір», «Лісова пісня Яри», «Лебідь», «Зимове сонце», «Водоспад/відблиски». Актори – афроамериканці, азіати, латиноамериканці, але також є й українці.
 
Засновниця і керівниця театрального проекту «Yara Arts Group» Вірляна Ткач є авторкою близько 20 експериментальних театральних постановок.
 
Її перформанси зазвичай побудовані на тлі сучасної поезії, яка переплітається з міфами, легендами, історичними замальовками. Вірляна сміливо залучає елементи фольклору, церковні пісні. Її мета – зацікавити англомовного глядача українською автентичністю. Вірляна Ткач також активно співпрацює з сучасними українськими письменниками і поетами, серед яких Олег Лишега, Оксана Забужко, Наталка Білоцерківець, Тарас Лучук, Мар'яна Савка.
 
Вірляна є американкою українського походження. Її дід, Кость Кисілевський, жив у Львові на вулиці Личаківській. Після еміграції разом із професором Дем’яном Горняткевичем започаткував систему шкіл українознавства по всій Америці.
 
«Мій дідо постійно щось розказував про Леся Курбаса. Він вчився на рік молодше від нього в університеті. І дідо ним дуже захоплювався».
 
Сама Вірляна є співзасновницею Міжнародного товариства Леся Курбаса і авторкою більш ніж 10 театрознавчих праць про творчість режисера. Велика прихильниця поезії Павла Тичини. А ще Вірляна вподобала ритуали бурятського шаманізму – вона бачить в цих ритуалах елементи, спільні з античною драмою та сучасними театральними техніками.
 

Яскрава представниця української діаспори зазначає: «У моєму житті все випадкове, але треба бути відкритою на випадки». 

Оригінал матеріалу на офіційному сайті Форуму


Реклама
Loading...

Социальные сети

Tweet
0

Редакция

Электронная почта:
Телефон: +38 (044) 278-2888, +38 (068) 363-0661
Адрес: г. Киев, ул. Пушкинская, 1-3/5, оф.54
Выходит с ноября 2009 г.
При любом использовании материалов веб-сайта ссылка на Полiт.ua обязательна.
При перепечатке в Интернете обязательна гиперссылка polit.ua.
Все права защищены и охраняются законом.
© Полiт.ua, 2009–2011.