8 апреля 2016, пятница 02:34
RSS Facebook Twitter LiveJournal ВКонтакте
Проекты

Що таке шлюбний контракт в Україні

31 декабря 2013, 09:29
Поделиться →
распечататьраспечатать

 

В програмі "Без кордонів" взяла участь адвокат, психолог, медіатор  Ірина Калінська.
 
Розмовляв Микола Вересень
 
Перед вами стислий текст розмови. Почути програму "Без кордонів" можна кожного дня о 17.35, на хвилі радіо "Eра.Fm".
 
 
Що таке медіатор? 
 
Математику пам'ятаєте? Медіана – це те, що по середині. 
 
Я читаю та бачу якісь цифри про шлюбні контракти, їх дуже мало. Чому це так? Тому, що на теренах України блукає кохання, і про якісь конкретні цифри не йде мова?
 
По-перше, ми нація все одно духовна, душевна, і ми цього прагнемо, нам цього  не вистачає. Як би це не прикривали люди, вони цього хочуть. Плюс, все одно в світі якісь речі нам потрібні в житті, хто в кого вірить. Тому я не кажу зараз про вселенську любов, але все одно, вона потрібна. 
 
Виходить, українці не вірять в якісь матеріальні обставини в шлюбних стосунках?
 
А це ви дивитися на що?
 
На цифри. Наприклад, найбільше поширення шлюбні контракти набули серед жителів міста Києва, Одеської, Дніпропетровської і Харківської областей. Наприклад, у столиці в першому півріччі 2013-го року було укладено 228 договорів про шлюб, а в першій половині минулого року – 195, що означає, що таких шлюбів вже набагато більше, ніж двісті чи триста. 
 
Я не звертаю уваги на статистику, бо вона не може бути об'єктивною. Виходячи з практики, ті з моїх клієнтів, хто укладають контракти, вони це не піарять – це суто таємниця. Я думаю, що приблизно 10% людей, які суперово живуть в Україні, то вони при цьому не говорять, що вони уклали угоду. Наприклад, ми сідаємо снідати, і в нас записано, що о восьмій ранку по понеділках в нас – лосось, а по четвергах в нас – ікра. 
 
А є таке? Навіть такі тонкі моменти? 
 
Так. 
 
Бо я знаю, що є сексуальні умови, я навіть про це сам не знав. Секс чотири рази на тиждень, якщо менше, то тоді штраф  з неї чи з нього.
 
Я вам трішечки розкажу про що пишуть в контрактах. Є така невеличка колізія в Сімейному кодексі, написано, що будь-які речі, що мають властивий особистий характер, не можуть бути записані в контракт тому, що це, начебто, якось там принижує гідність, цього не може бути, або когось ставить в нерівні стосунки.
 
От в даному випадку, я не посередині. Тоді, або взагалі його не треба, цього контракту шлюбного, або, якщо треба, то тоді вже давай напишемо, що ми з тобою робимо. Тому, якщо сідаєш розписувати по-нормальному, давайте пропишемо  абсолютно все. Трапиться не трапиться…
 
Я привожу   статут як аналогію  шлюбному контракту. Лише декілька з клієнтів, беруть шаблон і кажуть, що дайте нам те, що у всіх – сто видів діяльності, а якщо правильний статут, то збираються ці засновники, і ми перепитуємо,  як ви будете починати жити, і як ви будете себе вести на випадок розлучення. Шлюб має дуже глибоке значення, і якщо ти розумієш, що це дійсно не просто поставити галочку, або привести за барки цього чоловіка, ти ділиш не тільки дах чи ліжко, ти щось більше ділиш. 
 
Ну хто як. Є такі, що не ділять нічого, а мають холодний розрахунок - один з них чи обидва. Я абсолютно переконаний, на 90%: багаті люди, на 90-95% мають обидва розрахунок. Багатий хоче таку красиву юнку, а красива юнка, хоче багатого, і не для того, щоб віддати серце, а для того, щоб взяти Мерседес, взяти відпочинок в Монте-Карло, взяти-взяти-взяти. Я це теж кажу, не маючи, може, такого досвіду, але маючи якийсь досвід стосунків з різними людьми, я це бачу. 
 
Ми не закінчили, які питання розписуються. Якщо брати аналогію, то саме, як від створення фірми, так йдемо і від створення сім'ї і далі. Є етапи зростання і фірми, і етапи зростання сім'ї, і тому починається так. Спочатку – де ми відпочиваємо, обов'язково всі пишуть. От пишуть, хтось там полюбляє лижі, хтось тільки суто тепло, то вони пишуть: раз на рік – лижі, навіть місяць, як правило – це Різдво, чомусь так. 
Якщо супер такі фанатичні, то навпаки, там де в холод, вони їдуть в тепло – це вже відразу бачиш, як вони будуть жити. Цікаво це бачити. Далі пишуть – де будуть діти навчатися, хоча ще їх немає, де будуть вони проживати, мається на увазі пансіон чи ні, чи де, і де будуть працювати, і хто буде докладати зусиль. Заможні пишуть, що забезпечує все чоловік, навіть, якщо дружина хоче займатися чимось творчим. Він забезпечує і розвиток дітей, і навчання дітей, і їх працевлаштування, і її творчий розвиток, а далі вже йдуть особисті речі, дуже цікаві, які пишуть: яку кількість грошей ти мені покладеш на рахунок, на мій особистий; кількість грошей на мій рахунок, для того, щоб я з дітьми була; кількість грошей цікава, вона називається просто «кишенькові кошти», хоча вони на картці – це просто так, на морозиво, на памперси, на що завгодно, йде там якась певна цифра. Після грошей йдуть, як правило речі духовні. Навіть, в мене були клієнти, які розписували уподобання. 
 
Скільки разів в театр ходити чи що? 
 
От бачите! От це питання! Чомусь жінок туди тягне, а чоловіки, заробляючи величезні гроші, якщо мова йде про самі заможні родини, вони на вечерю до Лондона, до Парижа, до Мілана, і там оперу послухати, оце вже жінки пишуть тому, що просто так чоловіка не витягнеш. Тому, якщо він до своєї гармонограми не запише це заздалегідь, чи його секретарка, не забронює квитки, не забронює місце в ресторані – це не те, що в нас, там треба заздалегідь - і не буде опери... 
 
Скажіть, а люди середнього достатку, ну там умовно кажучи, люди, які мають одну машину в сім'ї, двокімнатну квартиру, одну дитину - цікавляться контрактами? 
 
Вони не те, що не пишуть нічого, вони взагалі про це не говорять. От там суто кохання, є воно чи ні – не знаю, але я думаю, що, навіть, пристрасть, яку інколи змішують з коханням, воно там є на початку, і тому мови про це не йде. Можливо такі самі сім'ї страждають частіше, і мені здається, що саме на таких сім'ях базується ота статистика, що зараз говорять, приблизно там п'ятдесят на п'ятдесят, укладення шлюбу і розірвання, тому що засліпило – пішли, а де взяти час і дійсно подумати, що давай економіку продумаємо, давай щось разом зробимо, давай разом навчатися, разом тримати бізнес тощо. Ні?! Давай разом на городі полоти!
 
На скільки часто ті люди, які уклали шлюбний контракт, потім розлучаються? Як це часто буває? Ми можемо порівняти звичайні розлучення і такі, що укладені з шлюбним контрактом. Це стримує чи що це робить? 
 
Чекайте! Чому зараз такий акцент на цьому? Ми ж з Вами говорили – це та сама математика. Це  просто одна з умов задачки. Ти думаєш, от зараз прийшов час, або він погано себе поводить, або він спить на роботі шість днів, приходить потім і вдома спить, і який мені сенс витрачати власні роки?! Діти є. Або ти це терпиш, або ти його надихаєш, або ти з ним разом подорожуєш тому, що отакий буде вихід. 
 
Вони це читають, вони це усвідомлюють. По-перше, це трапляється менше – факт, і по-друге – це не так болісно. Я не доміную, як психолог в цих справах, але все разом, воно до громади не так болісніше буде потім. Стосунки, навіть, далі більша вірогідність, що вони будуть нормальними. 
 
Вони цей урок пройшли разом, потиснули руки і пішли далі, а от наші, переважна більшість, у яких пристрасть, все це палало, сяяло, і вони реально не знають, що робити. Може б і були разом, але вони не знають, а там написано, що буде, якщо розійдуться, і тут не написано. А давай спробуємо розійтися, а ось я хочу перевірити, як тобі буде без мене. Отака практика – найнеправильніша. 
 
 
 


Реклама
Loading...

Социальные сети

Tweet
0

Редакция

Электронная почта:
Телефон: +38 (044) 278-2888, +38 (068) 363-0661
Адрес: г. Киев, ул. Пушкинская, 1-3/5, оф.54
Выходит с ноября 2009 г.
При любом использовании материалов веб-сайта ссылка на Полiт.ua обязательна.
При перепечатке в Интернете обязательна гиперссылка polit.ua.
Все права защищены и охраняются законом.
© Полiт.ua, 2009–2011.