9 апреля 2016, суббота 13:20
RSS Facebook Twitter LiveJournal ВКонтакте
Проекты
Новости →
17.02.2014 11:00

Голосування за нові назви київських вулиць

распечататьраспечатать

Міжнародне Товариство Польських Підприємців в Україні спільно з польскими організаціями, приймає участь у перейменуванні вулиць міста Києва (йдеться про заміну назв, що мають комуністичне походження, згідно із новим законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», від 09.04. 2015 року).

Колеги-кияни, просимо Вас прийняти участь у процесі змін та проголосувати за нові назви вулиць, завдяки чому місто Київ буде ще більш приязним та європейським!
Прийняти участь можуть кияни, які проживають та зареєстровані в столиці.

Для участі в онлайн-голосуванні Київської Міської Адміністрації необхідно:

· Перейти за посиланням http://projects.kievcity.gov.ua
· В правому верхньому кутку натиснути кнопку «Реєстрація»
· Заповнити поля реєстраційної анкети
· Зареєструватись та активувати посилання з особистої електронної пошти
· Відкрити посилання обговорюваного переіменування вулиці чи проспекта
· Голосувати, для цього натиснути «Так» або «Ні».

Винесені на голосування пропозиції наступні:
Вулицю Ванди Василевської переіменувати на Януша Корчака,
Миколи Кравченка на вулицю Вільгельма Котарбінського

Патріса Лумумби на вулицю Іоанна Павла ІІ
Михайла Мишина на вулицю Сім’ї Ідзіковських

Інформаційна довідка:

Ян Павло ІІ (1920-2005), Папа римський
Цікаво, що після обрання главою Римсько-католицької церкви Іоанн Павло II відмовився від церемонії коронації, не став носити папську тіару і завжди підкреслював роль, позначену як «раб рабів Божих». Говорячи про себе Іоанн Павло II використовував займенник «я» замість «ми». На простому рівні розмовляв на 12 мовах.

Іоанн Павло II був затятим противником абортів, також рішуче виступав проти гомосексуальних шлюбів та евтаназії і підтримував целібат. Понтифік запам'ятався багатьом і як самий активно мандрівний папа. Він зробив понад 200 пастирських поїздок, у тому числі 104 зарубіжних подорожі, подолавши шлях у 1167000 км - це більш ніж в три рази перевищує відстань від Землі до Місяця. У ході цих візитів він відвідав +1022 міста в 130 країнах на всіх континентах. Під час паломництва в 2001 році перебував у Києві, де відслужив месу і молився у тутешніх католицьких церквах.
До самої смерті Іоанн Павло II відвідував у в'язниці людину, яка зазіхав на його життя, підтримував контакти з його сім'єю. Сам Агджа покаявся у злочині і неодноразово просив вибачення у понтифіка, а після кончини тата називав його своїм духовним вчителем. Коли термін тюремного ув'язнення Агджі стек, він висловив бажання переселитися до Польщі, на батьківщину тата, в тому числі, з причини свого переходу в католицтво.

Януш Корчак (1878-1942) - лікар, педагог, письменник
У роки першої Світової Війни перебував у Києві. Відвідав гімназію В. Перетяковича, працював у польських дитячих установах, заснував будинок сиріт. Саме під час перебування у Києві була написана одна із найважливіших книг "Як любити дитину". Як лікар вів активну практичну діяльність - проходив практику у дитячих лікарнях Німеччини, Франції, Англії. Також постійно співпрацював із дитячими будинками, допомагав сиротам. Не оминув й України - у м. Тернополі (до 1944 року – м. Тарнополь) він взяв під опіку безпритульного хлопчика. А у Києві лікар працював у притулках для українських дітей.
Віддав своє життя в обмін на життя дітей, яких повинні були стратити фашисти.
У 2011 р. в Ізраїлі на церемонії з приводу 69-ї річниці від загибелі Корчака та дітей виступив колишній вихованець «Будинку сиріт» 88-річний Іцхак Бельфер. Він став художником та присвятив свою творчість пам’яті педагога. У Польщі й Білорусі щороку 23 березня в пам’ять про Корчака та сиріт, вбитих у гетто, запускають у небо повітряних зміїв. Ми маємо можливість залучитись та увіковічнити пам’ять цієї героїчної людини.

Вільгельм Котарбиньский (1849-1921) художник-живописець.
Протягом багатьох років працював і жив у Києві. Був одним з провідних художників, творцем фресок, зокрема, у соборі св. Володимира, в будинках столичних городян.

Сім'я Ідзіковських
Герсилія (1832-1917), Леон Ідзіковський (1827-1865) - видавці.
Засновники відомого київського видавництва. Завдяки видавництву зробили внесок у розвиток української та польської літератури.
Редакция

Электронная почта:
Телефон: +38 (044) 278-2888, +38 (068) 363-0661
Адрес: г. Киев, ул. Пушкинская, 1-3/5, оф.54
Выходит с ноября 2009 г.
При любом использовании материалов веб-сайта ссылка на Полiт.ua обязательна.
При перепечатке в Интернете обязательна гиперссылка polit.ua.
Все права защищены и охраняются законом.
© Полiт.ua, 2009–2011.