Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » Працівникам із високим рівнем нервового навантаження пропонують підвищити зарплату

Працівникам із високим рівнем нервового навантаження пропонують підвищити зарплату

07 сентябрь 2021, Вторник
165
0

В Парламенті зареєстровано урядовий законопроект № 5857 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оплати праці".

Так, пропонується встановити, що оплата праці працівників, зайнятих на роботах із шкідливими, особливо шкідливими та небезпечними умовами праці, здійснюється в підвищеному розмірі, який визначається з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, а також положень генеральної, галузевої (міжгалузевої) і територіальної угод, колективного договору.

Працівникам із високим рівнем нервового навантаження пропонують підвищити зарплатуВизначення шкідливих, особливо шкідливих та небезпечних умов праці планується здійснювати за результатами атестації робочих місць за умовами праці, якщо інше не передбачено законодавством.

Також документом пропонується передбачити, що оплата праці працівників, що виконують роботу з високим рівнем нервово-емоційного та інтелектуального навантаження, в особливих природних географічних і геологічних умовах, умовах підвищеного ризику для здоров'я, може здійснюватися у підвищеному розмірі відповідно до норм законодавства, положень генеральної, галузевої (міжгалузевої) і територіальної угод, колективного договору.

У разі відсутності колективного договору, перебування поза сферою дії генеральної, галузевої (міжгалузевої), територіальної угод відповідно до Закону України "Про колективні договори і угоди" підвищена оплата праці працівників, зайнятих на шкідливих та небезпечних роботах буде здійснюватись організаційно-розпорядчим документом роботодавця. У такому разі розмір такого підвищення має бути не меншим, ніж встановлено генеральною угодою.

Крім того, планується, що суми, на які підвищується оплата праці відповідно до зазначених вище умов не будуть враховуватись під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру.

Якщо документ підтримає Верховна Рада, він набере чинності з 1 січня 2022 року.

Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)