Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » Закон України про сховище відпрацьованого ядерного палива в зоні відчуження

Закон України про сховище відпрацьованого ядерного палива в зоні відчуження

26 сентябрь 2018, Среда
363
0
Закон України про сховище відпрацьованого ядерного палива в зоні відчуженняЗАКОН УКРАЇНИ
Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом щодо розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій.

Цей Закон встановлює правові засади поводження з відпрацьованим ядерним паливом, зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР, створення єдиної системи та оптимізації структури поводження з відпрацьованим ядерним паливом вітчизняних атомних електростанцій.
Стаття 1. Вимоги до розміщення, проектування та будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива
Централізоване сховище для зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій (далі - централізоване сховище) є частиною єдиного комплексу з поводження з відпрацьованим ядерним паливом державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС".
Централізоване сховище розміщується на майданчику, розташованому між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка Київської області в зоні відчуження території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
У проекті будівництва централізованого сховища обов'язково визначаються строк його експлуатації, розміри та межі санітарно-захисної зони і зони спостереження, граничні значення характеристик відпрацьованого ядерного палива, зокрема максимальне збагачення до опромінення, максимальне вигоряння і остаточне тепловиділення, вимоги до системи інформування органів влади та населення про стан радіаційної безпеки об'єкта і навколишнього середовища на всіх етапах його будівництва і експлуатації тощо.
Проектування та будівництво централізованого сховища проводяться з дотриманням вимог щодо цивільного захисту, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, міжнародних договорів.
Загальна місткість централізованого сховища становить 16529 відпрацьованих тепловидільних збірок реакторів типу ВВЕР-440 та ВВЕР-1000.
Для зберігання в централізованому сховищі передається відпрацьоване ядерне паливо реакторів типу ВВЕР-440 та ВВЕР-1000 вітчизняних атомних електростанцій.
Стаття 2. Строки та порядок зберігання відпрацьованого ядерного палива
Відпрацьоване ядерне паливо зберігається в централізованому сховищі протягом строку його експлуатації, що обґрунтовується в його проекті.
Для зберігання в централізованому сховищі відпрацьованого ядерного палива використовується технологія поверхневого "сухого" зберігання із застосуванням двобар'єрної системи його ізоляції, що забезпечується обладнанням спеціально спроектованих інженерних систем контейнерного типу.
Стаття 3. Соціально-економічний розвиток прилеглих територій
Замовник будівництва централізованого сховища спрямовує кошти в обсязі 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва на спорудження об'єктів соціального призначення у місті Славутичі, Іванківському і Поліському районах Київської області згідно з переліком, затвердженим Київською обласною державною адміністрацією.
Зазначені кошти враховуються в кошторисі будівництва централізованого сховища. Перерахування коштів здійснюється пропорційно фактично освоєним капітальним інвестиціям за даними бухгалтерського обліку, без урахування податку на додану вартість.
Стаття 4. Прикінцеві положення
Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Президент України
В. ЯНУКОВИЧ
м. Київ
9 лютого 2012 року
N 4384-VI
Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)