Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » Заява руху «Стоп цензурі!» щодо нападу на журналістів Spilno.TV.

Заява руху «Стоп цензурі!» щодо нападу на журналістів Spilno.TV.

13 сентябрь 2018, Четверг
459
0
Заява руху «Стоп цензурі!» щодо нападу на журналістів Spilno.TV.Журналістський рух «Стоп цензурі!» обурений нападом агресивно налаштованих молодиків на журналістів Spilno.TV, який стався 15 серпня на Майдані Незалежності, а також знищенням їхнього майна. 

Члени руху вимагають від Президента України, міністра внутрішніх справ і генерального прокурора негайно взяти ситуацію під свій контроль, розшукати та покарати винних, щоби не допустити повторення ситуації. 
 
Президенту України Петру Порошенку
Міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову
Генеральному прокурору України Віталію Яремі
 
Журналістський рух «Стоп цензурі!» вкрай обурений ситуацією з побиттям колег - журналістів Spilno.tv - та знищенням їхнього майна і вимагає від Президента України, міністра внутрішніх справ і генерального прокурора негайно взяти ситуацію під свій контроль, розшукати та покарати винних, щоби не допустити повторення ситуації. 
 
Якщо нападники лишаться безкарними, це підірве авторитет влади в очах громадськості та повністю знівелює демократичні досягнення Революції Гідності, перетворюючи нову владу на віддзеркалення старої часів режиму Януковича. Саме бездіяльність діючої влади в сфері покарань винних за напади на журналістів є однією з основних загроз свободі слова в Україні. 
 
15 серпня на Майдані Незалежності стався напад на журналістів Spilno.TV агресивно налаштованими молодиками, які, як згодом виявилося, належать до ультра-правого радикального угруповання під назвою «Нарнія», що здебільшого складається з представників ультрас ФК «Динамо». Доказом цьому є численні фото- та відеосвідчення. Журналістів Максима Прасолова, Олексія Полторака, Олексія Ісаєва та інших було побито. Медіасфери, де розташовувалася студія та прес-центр, брутально знищено, а майно розграбовано. Десятки фотокамер зафіксували цей нахабний напад, за яким пасивно стежили представники міліції.
 
Бездіяльність представників міліції кваліфікується як дисциплінарний проступок, або кримінальний злочин. Згідно статті 5 Закону України «Про міліцію» від 1 січня 1991 року зі змінами та доповненнями: «Ніякі виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для будь-яких незаконних дій або бездіяльності міліції. Для забезпечення громадського порядку працівники міліції зобов'язані вживати заходів, незалежно від свого підпорядкування».
 
Це вже не перший випадок погроз та насильства над журналістами. Подібне ігнорування та легітимація радикальних угрупувань, які безкарно чинять свавілля, є абсолютно недопустимими ні у воєнний час і ні в яких інший.
 
Журналістський рух «Стоп цензурі!» вимагає від правоохоронних органів негайного, чесного, відкритого та неупередженого розслідування нападу на журналістів, які за законом мають право на відшкодування моральної та матеріальної шкоди, та вживання всіх необхідних заходів щодо повернення поваги громадськості до органів правопорядку.
 
Журналістський рух «Стоп Цензурі!» також повторно звертається до Президента Петра Порошенка з вимогою зустрітися з журналістською спільнотою, щоби обговорити питання безкарності, свободи слова та медіареформи в Україні. Ця вимога вперше була озвучена в зверненні СЦ до Президента ще на початку червня. Ми досі не отримали відповіді.
 
Україна не зможе розвиватись як демократична держава, якщо журналісти в ній не матимуть гарантій безпеки й повноцінного захисту професійної діяльності.
 
Довідка: Громадський рух «Стоп цензурі!» створений 21 травня 2010 року. Рух є неформальним об'єднанням журналістів, що утворилося у відповідь на утиски свободи слова в Україні.
 
Це ініціатива українських журналістів та медійних громадських організацій щодо відстоювання свободи слова, запобігання встановленню цензури в Україні, унеможливлення перешкоджання професійній діяльності журналістів та порушення професійних стандартів при висвітленні суспільно-політичних питань.
 
Громадський рух «Стоп цензурі!» не підтримує жодну політичну силу, не фінансується політичними партіями.
Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)