Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » Роль громадянського суспільства у захисті навколишнього середовища

Роль громадянського суспільства у захисті навколишнього середовища

01 декабрь 2020, Вторник
507
0
Роль громадянського суспільства у захисті навколишнього середовища

Корупція, відсутність високооплачуваної роботи, бойові дії і зношена інфраструктура – це неповний список проблем, які турбують наших співвітчизників. Ситуацію ускладнює екологічна катастрофа, викликана комерційною діяльністю і глобальним потеплінням. Для вирішення складної проблеми недостатньо роботи чиновників. Навколишнє середовище рятують небайдужі громадяни. Вони об'єднуються в організації та контролюють профільне міністерство.

Американське агентство з міжнародного розвитку USAID робить помітний внесок у захист навколишнього середовища. Щорічно українське громадянське суспільство отримує гранти і бере участь в освітніх програмах. Більш детальну інформацію про діяльність закордонного донора можна отримати на сайті Engage.

Як організований контроль промислових підприємств

Найбільший шкоди навколишньому середовищу завдають гірничо-збагачувальні комбінати, хімічні підприємства, металургійні комплекси та організації, які заготовляють деревину. Громадянське суспільство, починаючи з 2005 року, займається секторальним контролем промисловості. До роботи залучають випускників вузів, активістів і жителів проблемних територій. На регулярній основі досліджують стан:

  • повітря;
  • грунту;
  • води.
Роль громадянського суспільства у захисті навколишнього середовища

Випадкові зразки відправляють в українські та зарубіжні лабораторії для визначення концентрації шкідливих речовин. Власників підприємств змушують встановлювати нові види очисних споруд.

Юридична підтримка законодавців в Україні

Після проходження курсів і зарубіжної практики обрані фахівці відправляються в комітети ВРУ. Вони допомагають писати закони спрямовані на поліпшення екологічної обстановки. Що представляють громадянське суспільство юристи привертають увагу до стану навколишнього середовища під час відкритих засідань Верховної Ради України. Постраждалим від діяльності промислових гігантів людям допомагають оформляти судові позови для отримання матеріальної компенсації. Цивільні організації ефективно борються з забудовою берегових ліній і знищенням зелених насаджень.

Ще біль детальніша інформація доступна на спеціалізованому сайті.

Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)