Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » ВС вказав, коли заява про встановлення факту, що має юридичне значення, не підлягає судовому розгляду в окремому провадженні

ВС вказав, коли заява про встановлення факту, що має юридичне значення, не підлягає судовому розгляду в окремому провадженні

17 октябрь 2021, Воскресенье
797
0

КЦС ВС роз'яснив, за яких умов суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення юридичного факту. Відповідну постанову у справі № 591/5199/20 ухвалено 22 вересня 2021 року, повідомила прес-служба Суду.

Суть справи: заявниця просила суд у порядку окремого провадження встановити факт правильності транслітерації латиницею її імені як «Maria», оскільки так записано в дипломах про вищу освіту та посвідченні водія, а в паспорті громадянина України для виїзду за кордон її ім'я записали як «Mariia».

ВС вказав, коли заява про встановлення факту, що має юридичне значення, не підлягає судовому розгляду в окремому провадженніРайонний суд, з рішенням якого погодився апеляційний суд, відмовив у задоволенні заяви, оскільки дипломи та посвідчення водія не є документами, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України, враховуючи порядок транслітерації українського алфавіту латиницею.

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду скасував попередні рішення та закрив провадження у справі, зробивши такі правові висновки.

Тлумачення ч. 1 ст. 293 ЦПК України дає підстави для висновку, що суд розглядає справи про встановлення фактів, які мають юридичне значення, з метою підтвердження наявності або відсутності таких фактів.

Оскільки чинним законодавством передбачено позасудове встановлення певних фактів, що мають юридичне значення, то суддя, приймаючи заяву, повинен перевірити:

  • чи може взагалі ця заява розглядатися в судовому порядку;
  • чи не віднесено її розгляд до повноважень іншого юрисдикційного органу.

ВС зазначив, що подана заява про встановлення факту, що має юридичне значення, не підлягає судовому розгляду в окремому провадженні, оскільки Таблицею транслітерації українського алфавіту латиницею, визначено, в який спосіб здійснюється транслітерація українського алфавіту латиницею. Паспорт, де впроваджене таке написання імені, виданий ДМС України, і в разі незгоди з діями цього органу вони можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку, а не шляхом подання заяви в порядку окремого провадження про встановлення факту, що має юридичне значення.

Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)