Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності: які особливості?

Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності: які особливості?

27 май 2021, Четверг
378
0

Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули зазначені у ч. 1 ст. 49 КК диференційовані строки давності, за умови, що:

  • протягом вказаних строків особа не вчинила нового злочину, за винятком нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років (перебіг давності не перерваний);

  • особа не ухилялася від досудового слідства або суду (перебіг давності не зупинявся);

  • законом не встановлено заборону щодо застосування давності до вчиненого особою злочину.

Звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності: які особливості?Про це йдеться у рішенні об'єднаної палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду у справі № 328/1109/19, повідомила прес-служба ВС.

Перебіг строків давності зупиняється, якщо особа, котра вчинила кримінальне правопорушення, ухилилася від досудового розслідування або суду. У цьому разі перебіг давності відновлюється з дня з'явлення особи із зізнанням або її затримання. Одночасно факт умисного вчинення особою будь-яких дій, спрямованих на ухилення від слідства або суду, є обставиною, яка виключає благополучне закінчення строків давності, і зупиняє диференційовані строки, визначені в ч. 1 ст. 49 КК.

У цьому випадку закон передбачає загальний строк давності притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від слідства чи суду:

  • 15 років - з часу вчинення злочину;

  • 5 років - з часу вчинення кримінального проступку.

За таких обставин час, який минув із дня вчинення кримінального правопорушення до дня, коли особа почала ухилятися від слідства або суду, не втрачає свого значення, а зберігається і зараховується до загального строку давності, що продовжує спливати. Крім того, до загального строку також зараховується період такого ухилення, а також проміжок часу, що пройшов із дня з'явлення особи із зізнанням або затримання до дня набрання вироком законної сили.

Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)