Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » Проведення перевірки за відсутності особи, якої вона стосується, є порушенням законодавства: Перший апеляційний адмінсуд

Проведення перевірки за відсутності особи, якої вона стосується, є порушенням законодавства: Перший апеляційний адмінсуд

27 декабрь 2021, Понедельник
253
0

Проведення перевірки та складання за її наслідками процесуальних документів за відсутності особи, якої зазначене стосується, є порушенням приписів чинного законодавства. Про це йдеться в постанові Першого апеляційного адміністративного суду від 16 листопада 2021 року по справі № 263/5523/21, повідомила прес-служба суду.

Суть справи: приводом для звернення до суду стала винесена уповноваженою особою управління державного архітектурно-будівельного контролю постанова, якою особу визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 96 КУпАП (виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт).

Проведення перевірки за відсутності особи, якої вона стосується, є порушенням законодавства: Перший апеляційний адмінсудЗа результатами розгляду зазначеної справи, суд першої інстанції дійшов висновку про те, що суб'єктом владних повноважень доведено факт законності прийнятої ним постанови і її правомірність доведена наявними у справі доказами поза розумним сумнівом, а позивач не надав суду належних доказів на спростування правомірності рішення відповідача.

Перший ААС із вищезазначеним висновком місцевого суду не погодився з огляду на те, що протокол про вчинення адміністративного правопорушення складено без відома та присутності особи.

Зазначене, за висновком колегії суддів, свідчить про порушення посадовими особами процесуальних прав чинного законодавства в частині проведення перевірки, оформлення її результатів та порядку притягнення особи до відповідальності.

Зазначається, що за таких обставин, акт перевірки, складений за відсутності суб'єкта містобудування, не може бути підставою для складання протоколу, припису та постанови про накладення штрафу на такого суб'єкта, адже наразі порушене право особи бути присутнім під час проведення перевірки, подавати заперечення, надавати пояснення з приводу нібито встановлених порушень, а відтак, порушення процедури проведення перевірки є достатньою підставою для скасування її результатів.

Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)