Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » Уряд запровадив державне регулювання цін на деякі продукти харчування

Уряд запровадив державне регулювання цін на деякі продукти харчування

31 январь 2022, Понедельник
343
0

Уряд запровадив державне регулювання цін на деякі продукти харчування12 січня 2022 року Уряд прийняв постанову № 1, якою запровадив граничний рівень торговельної надбавки не вище 10 % на деякі продукти харчування.

Деталі повідомляє Урядовий портал з посиланням на Мінагрополітики.

Постановою вносяться зміни до пункту 41-4 постанови Кабінету Міністрів від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»: на період дії карантину заборонено встановлювати торговельну націнку на:

хліб житньо-пшеничний;

  1. батон;

  2. крупу гречану;

  3. цукор-пісок;

  4. борошно пшеничне вищого ґатунку;

  5. макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна пшеничного вищого ґатунку);

  6. молоко пастеризоване жирністю 2,5 % (у плівці);

  7. олію соняшникову;

  8. яйця курячі категорії С1;

  9. птицю (тушку курячу);

  10. масло вершкове з жирністю 72,5 %.

Гранична торговельна надбавка встановлюється з урахуванням рекламних, маркетингових і логістичних послуг, а також послуг з підготовки, обробки, пакування та інших пов'язаних із реалізацією кінцевому споживачу.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький так прокоментував зазначене рішення: «Уряд запроваджує комплекс заходів для забезпечення українського споживача доступними харчовими продуктами, що мають істотну соціальну значущість. Запровадження граничних торговельних надбавок на деякі продовольчі товари на період карантину - це є одним із таких заходів. Він прийнятий в пакеті з рішенням щодо продажу 20 % природного газу власного видобутку виробникам харчових продуктів, що мають істотну соціальну значущість, по пільговій ціні. Граничний розмір торговельної надбавки унеможливить маніпуляцію цінами, стабілізує ринок роздрібної торгівлі продовольчими товарами та запровадить прозорий механізм ціноутворення».

Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)