Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » Набрав чинності Закон про спрощення процедур надання допомоги з безробіття

Набрав чинності Закон про спрощення процедур надання допомоги з безробіття

08 май 2022, Воскресенье
262
0

7 травня набрав чинності Закон № 2220-ІХ, який передбачає спрощення процедури реєстрації безробітних українців та надання додаткових стимулів роботодавцям для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Документ було офіційно опубліковано в газеті «Голос України» 6 травня 2022 року.

Відповідно до Закону всім внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і людям на територіях активних бойових дій статус безробітного буде надаватися з 1-го дня реєстрації в центрі зайнятості та призначатиметься допомога по безробіттю.

Для підтвердження статусу особі не обов'язково відвідувати центр зайнятості особисто - можна скористатись телефоном, повідомити інформацію за допомогою месенджера, електронної пошти тощо.

Набрав чинності Закон про спрощення процедур надання допомоги з безробіттяЛюди, які не мали можливості припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, також зможуть зареєструватися як безробітні за своєю заявою. Одночасно Держслужба зайнятості інформує про це роботодавця, Пенсійний фонд і Податкову службу, а дані про трудовий стаж отримує в державних реєстрах.

Закон передбачає додаткові економічні стимули для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб. Натомість ВПО, які хочуть розпочати власний бізнес, отримають фінансову допомогу від держави.

Закон також вдосконалює програму надання допомоги по частковому безробіттю, яка пошириться на малі підприємства та фізичних осіб - підприємців у разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва (виконання робіт, надання послуг).

Для роботодавців спрощується можливість отримати або продовжити дію дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Документи надсилатимуть Держслужбі зайнятості будь-яким зручним способом. Виключення становитимуть громадяни рф та білорусі - тут потрібно погодження СБУ.

Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)