Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » Набрали чинності зміни законодавства у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

Набрали чинності зміни законодавства у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень

04 май 2022, Среда
229
0

11 травня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів від 3 травня 2022 року № 534 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1141 і від 25 грудня 2015 р. № 1127».

Набрали чинності зміни законодавства у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяженьТак, зміни вносяться до Порядку ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 26 жовтня 2011 р. № 1141 (далі - Порядок № 1141), та до Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 25 грудня 2015 р. № 1127 (далі - Порядок № 1127).

До Порядку № 1141 внесено, зокрема, такі зміни:

додано поняття заявника - фізична особа, що безпосередньо звертається за отриманням адміністративної послуги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав);

визначено, що в разі відсутності у фізичної особи реєстраційного номера облікової картки платника податків через свої релігійні переконання, про що офіційно повідомлено відповідний контролюючий орган, додатково вносяться відомості про реквізити паспорта громадянина України:

- серія документа (за наявності);

- номер документа;

- дата видачі документа;

- уповноважений суб'єкт, що видав документ;

- строк дії документа (за наявності);

- додаткові відомості про документ (за наявності);

для юридичних осіб:

- повне найменування юридичної особи;

- ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України);

- податковий номер, присвоєний контролюючим органом відповідно до законодавства України (для юридичних осіб, створених відповідно до законодавства іноземної держави).

Абзац четвертий пункту 8 Порядку № 1127 викладено в такій редакції: «Під час формування та реєстрації заяви державний реєстратор обов'язково зазначає відомості, передбачені Порядком ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1141, та виконує всі дії, пов'язані з перевіркою та внесенням відомостей про ідентифікованого суб'єкта речового права, обтяження, у тому числі верифікацію відомостей про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, на підставі відомостей, отриманих із електронних інформаційних систем, передбачених зазначеним Порядком».

Відповідне роз'яснення надали фахівці Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).

Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)