Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » В Україні відкрили відомості щодо спеціального майнового права

В Україні відкрили відомості щодо спеціального майнового права

28 декабрь 2023, Четверг
225
0

В Україні відкрили відомості щодо спеціального майнового праваУсі відомості про необхідні документи для реєстрації спеціального майнового права (СМП) відтепер відкрито на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

Завдяки такому нововведенню кожен українець зможе перевірити майбутні об'єкти нерухомості (МОНи), об'єкти незавершеного будівництва (ОНБ) та отримати всю інформацію про їхнє будівництво.

Деталі розповіла очільниця Комітету ВР із питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, на порталі можна буде дізнатись, чи є в об'єкта будівництва права на виконання будівельних робіт, проектна документація на будівництво, містобудівні умови та обмеження.

«Такі зміни є результатом реалізації нашого законопроєкту № 5091, який був ухвалений Парламентом і підписаний Президентом. Він впроваджує низку запобіжників, які захистять людей, що вклали гроші в будівництво квартири, від недоброчесних забудовників, та забезпечує прозорість ринку первинного житла», - зауважила Олена Шуляк.

В Україні відкрили відомості щодо спеціального майнового праваНа порталі можна буде знайти інформацію про ОНБ і МОНи в таких розділах:

  • договір щодо організації та фінансування будівництва. Йдеться про розмежування права власності на об'єкти між девелопером і замовником, відомості про них та про права на об'єкти;
  • відомості про визначення гарантійної частки та розподіл прав. Це інформація про об'єкти, які визначені як гарантійна частка, а також відомості розмежування прав між замовниками будівництва, девелоперами, наявна можливість переглянути публічні відомості про проектну документацію, містобудівні умови та обмеження, технічні умови, номери земельних ділянок;
  • заява про реєстрацію майнового права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП) - у цьому розділі користувач е-системи може ознайомитися з відомостями про замовників, номером проектної документації, містобудівних умов та обмежень, експертизою проектної документації, номером дозволу та рішенням за адресою, відомостей про гарантійну частку. Також за наявними посиланнями в документі можна перейти та детальніше подивитися публічну інформацію про них.

Олена Шуляк зазначила, що наразі вже доступно 11 зареєстрованих заяв від замовників будівництва. Заявники понад 60 об'єктів будівництва вже почали вносити відомості і створювати документи для реєстрації спеціального майнового права.

Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)