Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » Открытое письмо президенту Украины Виктору Януковичу в защиту Дома актера

Открытое письмо президенту Украины Виктору Януковичу в защиту Дома актера

28 декабрь 2018, Пятница
431
0
Открытое письмо президенту Украины Виктору Януковичу в защиту Дома актераВідкритий лист Президенту України В.Януковичу
від мистецької громадськості Києва на захист Будинку
Вельмишановний Вікторе Федоровичу!


Театральна громадськість столиці вражена спробою київської міської влади фактичного знищення Будинку актора — єдиного в Україні базового мистецького осередку Національної Спілки театральних діячів України.
Створений в тяжкі післявоєнні часи, Будинок актора завжди перебував у центрі мистецького життя столиці, на його сцені в різні часи виступали: народні артисти України А.Бучма, Н.Ужвій, О.Кусенко, М.Крушельницький, Є.Мірошніченко, А.Роговцева; представники російського мистецтва — М.Ульянов, К.Лавров, О.Єфремов, Т.Дороніна, А.Джигарханян; творчі колективи з США, Великобританії, Франції, Німеччини, Польщі, Чехії.
З 1981 року Будинок актора розміщується по вул. Ярославів Вал, 7, обладнавши колишній кінотеатр для потреб театрально-мистецької установи та майже впродовж 30 років дбайливо опікуючи та утримуючи власним коштом зазначену унікальну історичну споруду.

Але сьогодні рішення Київради про фактичну ліквідацію Будинку актора шляхом виселення з приміщення, що стало рідною домівкою для акторів, режисерів, музикантів, художників всієї України, набуває ознак акту катастрофічного вандалізму та завдає непоправного удару для театрального життя країни.
Якщо ліквідація Будинку актора є сумним результатом дій старої влади — просимо терміново вжити заходів щодо виправлення ситуації; якщо ж це подають як ініціативу новообраної влади — це може набути вкрай негативного резонансу серед творчої інтелігенції нашої держави, оскільки Будинок актора — це повноцінний творчий організм, який надає повний спектр відповідних культурно-мистецьких послуг і мусить надалі продовжувати свою діяльність одного з найвідоміших центрів культурного життя столиці, адже на його сцені відбувається близько 400 заходів на рік — вистави, концерти, вернісажі, виставки, бенефіси, творчі та ювілейні вечори, наукові конференції, майстер-класи, презентації часописів і книжок, репетиції тощо.
Зважаючи на вищевикладене, просимо Вас, пане Президенте, взяти зазначене питання під свій особистий контроль і розв'язати це одне з перших прикрих непорозумінь. Сподіваємось на Вашу підтримку і допомогу.
З повагою,

Голова Національної Спілки театральних діячів України, народний артист України
Лесь Танюк
Народний артист України, лауреат Національної премії України ім.Т.Г.Шевченка, художній керівник Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка
Богдан Ступка
Народний артист України, народний артист Росії, генеральний директор і художній керівник Національного академічного театру російської драми ім. Л.Українки
Михайло Резнікович
Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка
Дмитро Гнатюк
Герой України, народний артист України, Голова Національної Всеукраїнської музичної спілки
Анатолій Авдієвський
Народна артистка України, Перший заступник Голови НСТД України
Раїса Недашківська
Герой України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, Голова правління Українського фонду культури, академік НАН України, поет
Борис Олійник
Директор Будинку актора
Вікторія Московенко
Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)