Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » «Про внесення змін до деяких кодексів України (щодо відповідальності за пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму)»

«Про внесення змін до деяких кодексів України (щодо відповідальності за пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму)»

29 август 2019, Четверг
443
0
«Про внесення змін до деяких кодексів України (щодо відповідальності за пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму)»Проект вноситься народним  депутатом України Кириленком В.А.

Закон України «Про внесення змін до деяких кодексів України (щодо відповідальності за пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму)»

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: 
І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. Доповнити Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131) статтею 436-1 такого змісту:
Стаття 436-1
1. Пропаганда, публічне схвалення тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму, а також заклики і практичні дії, спрямовані на таку пропаганду, заперечення чи виправдання  злочинів проти людяності -  карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
2. Виготовлення матеріалів, спрямованих на пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму, фашизму, або розповсюдження таких матеріалів – карається штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до одного року».
2. Частину третю статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1961 р., № 2, ст. 15) після цифр «436» доповнити цифрами «436-1».
ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про внесення змін до деяких кодексів України (щодо відповідальності за пропаганду тоталітарної ідеології  та практики комунізму, нацизму, фашизму)»

1.Обґрунтування необхідності прийняття Закону
В суспільстві все частіше висловлюється стурбованість і протест проти численних фактів публічної пропаганди тоталітарної ідеології та практики комунізму. Така пропаганда є зневагою до пам'яті мільйонів українців, жорстоко вбитих у часи комуністичного тоталітаризму, до цінності людського життя та гідності, свободи й незалежності України. 
Комуністичний тоталітаризм засуджений в Резолюціях ПАРЄ «Про злочини комунізму та потребу їх засудження» 2006 року, «Возз’єднання розділеної Європи» 2009 року, Резолюції Європарламенту «Про європейську свідомість і тоталітаризм» 2009 року, Празькій декларації «Про європейську свідомість та комунізм» 2008 року. 
Україна має слідом за всією Європою вжити всіх необхідних заходів для недопущення пропаганди комуністичного тоталітаризму, у тому числі й шляхом внесення необхідних змін до законодавства. 
Так само необхідно посилити відповідальність за пропаганду нацизму та фашизму, оскільки така пропаганда засуджена на міжнародному рівні й заборонена українським законодавством. 
2.Цілі і завдання  прийняття акту
Метою законопроекту є запровадження кримінальної відповідальності за пропаганду тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму та фашизму, що сприятиме реалізації положень українського законодавства,  резолюцій ПАРЄ, узгодженню українського законодавства з законодавством Європейського Союзу. 
3. Правові аспекти 
Реалізація положень поданого законопроекту  після його прийняття змін до інших законів не потребує.
4. Стан нормативно-правової бази в даній сфері правового регулювання. 
Дана сфера правового регулювання регулюється Конституцією України, Кримінальним Кодексом України, Кримінально-процесуальним Кодексом України та іншими законодавчими актами.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Проект Закону України не потребує витрат з Державного бюджету України.
6. Прогноз соціально-економічних та інших результатів
Прийняття законопроекту сприятиме збереженню національної пам’яті українського народу, припиненню пропаганди тоталітарної ідеології та практики комунізму, нацизму та фашизму, виконанню Україною Резолюцій ПАРЄ «Про злочини комунізму та потребу їх засудження», «Возз’єднання розділеної Європи», приведення українського законодавства у відповідність з законодавством Європейського Союзу, зокрема, Резолюцією Європарламенту «Про європейську свідомість і тоталітаризм».
Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)