Телефоны для связи:
(044) 256-56-56
(068) 356-56-56
» » Закон України Про внесення змін до Закону України „Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”

Закон України Про внесення змін до Закону України „Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”

02 сентябрь 2018, Воскресенье
408
0
Закон України Про внесення змін до Закону України „Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років”Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: 

І. Внести до Закону України „Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2000, N 30, ст.239) такі зміни:

1) статтю 1 після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:

„Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу та його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни . Зовнішній вигляд копій Прапора Перемоги має відповідати вигляду штурмового прапору 150-ої ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії”.

   зв'язку з цим частини шосту та сьому вважати відповідно частинами сьомою та восьмою;

2) статтю 2 після абзацу третього доповнити новими абзацами такого змісту:

„використання копій Прапора Перемоги біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса;

суспільневикористання копій Прапора Перемоги під час урочистих заходів, присвячених Дню Перемоги, які здійснюються органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями, громадськими об'єднаннями, покладання вінків до Могили Невідомого Солдата в місті Києві й іншим пам'ятникам Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років у День Перемоги й інші дні, пов'язані з подіями Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років - Дні визволення та Дні оборони населених пунктів від німецько-фашистських загарбників;

офіційний підйом у День Перемоги копій Прапора Перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором України;”.

У зв'язку з цим абзаци четвертий-тринадцятий вважати відповідно абзацами сьомим-шістнадцятим.

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКАдо проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України“Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” (щодо порядку офіційного використання копійПрапора Перемоги)

1.Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту.

Наближаються дві рівновеликі та рівнозначно знаменні дати в історії українського народу: 66 річниця звільнення України від німецько-фашистських загарбників та 66 річниця Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. На відзнаку цих вікопомних подій Президентом України видано відповідний Указ від 10 грудня 2008 року щодо порядку підготовки та святкування зазначених знаменних дат. Верховною Радою України прийнята відповідна Постанова від 13 січня 2009 року. Кабінетом Міністрів України утворено Оргкомітет та затверджено план заходів щодо відзначення знаменних дат. Розпорядженням Президента України РП №180/97 передбачено проведення святкових заходів із використанням символіки років Великої Вітчизняної війни.

Символом років Великої Вітчизняної війни є Прапор Перемоги. Прапор Перемоги - це штурмовий прапор 150-ої ордена КутузоваIIступеня Ідрицької стрілецької дивізії, поставлений 1 травня 1945 року над будівлею райхстага в місті Берліні. Зазначеним проектом передбачається впорядкування офіційного використання копій цього символу.

В переддень славетної події – Дня Перемоги нашого народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років до Верховної Ради України, до Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, до багатьох депутатів Верховної Ради України надходять численні звернення з проханням про невідкладне прийняття запропонованого документу з ціллю вдосконалення законодавчої ініціативи по процедурі офіційного використання Прапора Перемоги під час святкування Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років .

2.Цілі і завдання прийняття законопроекту.

 Зазначеним проектом Закону впорядковується порядок офіційного використання символу Великої Перемоги над фашизмом - Прапору Перемоги, а точніше йогокопій. Його прийняття матиме надзвичайно важливе значення у патріотичному вихованні молоді, військовослужбовців та всіх громадян України. Це стане даниною святої пам’яті ветеранам-фронтовикам, переможцям фашизму.

3.Загальна характеристика таосновні положення акту.

 Проект містить ряд регламентуючих норм щодо порядку використання копій Прапору Перемоги та окремі положення обґрунтування щодо необхідності його прийняття.

4.Стан нормативно-правової бази.

У даній сфері правового регулювання діють закони України “Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” та “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, відповідні укази Президента України та постанови Верховної Ради України.

5.Фінансово-економічне обґрунтування.

Зазначений проект Закону України не потребуватиме додаткового фінансування, оскільки він лише унормовує офіційне використання копій Прапора Перемоги.

6.Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття акту.

Наслідком прийняття зазначеного Закону України стане суттєве поліпшення військово-патріотичного виховання, виховання шановливого ставлення до творців Великої Перемоги над фашизмом та збереження історичної пам’яті сучасних і майбутніх поколінь про подвиг батьків і дідів.

Обсудить
Добавить комментарий
Комментарии (0)